PhobiaSocialis.pl
Regeneracja organizmu - Wersja do druku

+- PhobiaSocialis.pl (https://www.phobiasocialis.pl)
+-- Dział: Fora tematyczne (https://www.phobiasocialis.pl/forum-9.html)
+--- Dział: Depresja, dystymia (https://www.phobiasocialis.pl/forum-38.html)
+--- Wątek: Regeneracja organizmu (/thread-5259.html)Regeneracja organizmu - kosiarz - 11 Paź 2010

Regeneracja organizmu-póki miałem tylko fobię było spoko. Kilka lat temu dopadła mnie (i trzyma nadal depresja). Przez pierwsze 3 lata, mimo, iż stresy były największe, organizm chyba był jeszcze silny i jak na to wszystko regenerował się w miarę normalnie.

Jednak tak 2-1,5 roku temu nastąpiło chyba jakieś załamanie (stopniowo). Teraz mój organizm regeneruje się wolno. Kiedyś nawet po bardzo silnym stresie bardzo szybko dochodziłem do siebie- teraz, nawet mały stres powoduje b. silne zmęczenie. Po, nawet średniej intensywności ćwiczeniach, organizm regeneruje się 2-4 razy dłużej niż kiedyś (co mogę stwierdzić chociażby po tym, jak długo mnie bolą mięśnie po wysiłku).

Z wielu względów właśnie przez to wpadam w błędne koło. Ale tu długo by mówić.

Czy też taki macie? Nie mówię o lekkich wahaniach, nie wmawiajcie sobie tego, ale jeśli ktoś już tak ma, to może ma jakieś przemyślenia na ten temat.


Re: Regeneracja organizmu - pomocny - 11 Paź 2010

Jeżeli jest to niepokój wewnętrzny to można zastosować napój zwany piwo.


Re: Regeneracja organizmu - kosiarz - 16 Paź 2010

nie wiem co to ma do rzeczy


Re: Regeneracja organizmu - dzikus11 - 29 Lis 2010

U mnie sport pomaga, np. 20 min ćwiczenia siłowe, 5 min. odpoczynku i jedziesz aerobowe ćw. później się czuje jak nowonarodzony  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:


Re: Regeneracja organizmu - freddy_krueger - 29 Lis 2010

Podobnie jak autor wątku mam zestaw fs + depresja. I fakt, przez kilka nieleczonych lat działało to na mnie destrukcyjnie, stres był niepojęty i nieogarnięty, blokował funkcje fizycznie do granic - na przykład mimo dobrze ułożonej kalorycznej diety i regularnego planu treningowego moja waga zatrzymała się na dobre. Były okresy że traciłem kilogramy zamiast zyskiwać, wydolność organizmu spadała z wiekiem zamiast rosnąć. Odkąd się leczę na obydwa jest dużo lepiej. Bardzo szybko się regeneruję, wysypiam się, wydolność rośnie a waga leci w górę jak szalona. Coś w tym jest, że zdrowia szuka się pierw w głowie...  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:


Re: Regeneracja organizmu - Emma - 25 Gru 2010

Czy zregenerowany, wypoczęty organizm daje objawy depresji?


Re: Regeneracja organizmu - freddy_krueger - 25 Gru 2010

Na pewno może dawać. W końcu objawy objawom nie równe...  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:


Re: Regeneracja organizmu - morgoth - 25 Wrz 2011

Ja nie polecałbym stosować żadnych używek mając problemy natury psychicznej. Na mnie działa to strasznie destruktywnie. Jak na trzeźwo czuje się czasami normalnie to jak wypije to nigdy.