PhobiaSocialis.pl
Apiterapia: naturalne leki na nerwice lekowa, depresje i inne choroby - Wersja do druku

+- PhobiaSocialis.pl (https://www.phobiasocialis.pl)
+-- Dział: Pomoc (https://www.phobiasocialis.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Leki i suplementy (https://www.phobiasocialis.pl/forum-7.html)
+---- Dział: OGÓLNIE O LEKACH I SUPLEMENTACH (https://www.phobiasocialis.pl/forum-74.html)
+---- Wątek: Apiterapia: naturalne leki na nerwice lekowa, depresje i inne choroby (/thread-32976.html)



Apiterapia: naturalne leki na nerwice lekowa, depresje i inne choroby - Agnostyk1976Niemcy - 22 Lut 2020

Jesli to prawda co ten profesor na tym filmie mowi to mysle ze napewno warto to wyprobowac. Ja sam bardzo sie tym tematem zainteresowalem i odkrylem  jeszcze inne produkty ktore pochodza od przczelarzy na ktore z pewnoscia warto zwrocic uwage. Sa to pylek przczeli, propolis i pierzga. Najbardziej interesujacy z nich jak dla mnie to pylek przczeli ktory w francji jest uzywany miedzy innymi w leczeniu depresji. Ale zobaczcie sami, bo mozna by pisac i pisac...
 

https://youtu.be/K3LkuWfm_l4

A tutaj caly film....

https://youtu.be/CPjW09z6bpk


Dla tych co wola czytac...


Co zawiera pszczeli pyłek kwiatowy?


Pyłek kwiatowy jest bez wątpienia najwartościowszym, odżywczym produktem roślinnym. Zawiera białka i aminokwasy, cukry proste i złożone, tłuszcze, sterole, flawonoidy, karotenoidy, nukleoproteiny, witaminy i sole mineralne. Białko pyłku kwiatowego obfituje w aminokwasy: egzogenne, których nasz organizm nie wytwarza i endogenne, syntetyzowane w ustroju człowieka. Pyłek kwiatowy jest także wielkim rezerwuarem witamin: B1, B2, B3, B6, B12, PP, kwasu foliowego (niezbędnego w wytworzeniu prawidłowego systemu nerwowego u płodu), a także prowitaminy A, witaminy: C, E, kwercetyny oraz bioflawonoidów  a więc tzw. przeciwutleniaczy.


Co leczy pszczeli pyłek kwiatowy i jaka jest jego skuteczność?

Według autorów węgierskich, m.in. prof. dr Zoltana Dinya, to naturalne bioflawonoidy odgrywają największą rolę w zapobieganiu wielu chorobom cywilizacyjnym. Przeciwutleniacze to substancje neutralizujące tzw. wolne rodniki, czyli molekuły powodujące „korozję” komórek naszego ciała, wytwarzane w naturalnym procesie oddychania (oksydacji) oraz jako efekt czynników zewnętrznych – promieniowania UV, dymów, spalin, papierosów, nadmiaru alkoholu, stresu… etc. To właśnie rośliny i wytwarzane przez nie substancje ochronne dosłownie ratują nasze organizmy przed przedwczesną degradacją. Pyłek kwiatowy to w pełni naturalny produkt roślinny. Skuteczność pyłku została zbadana i potwierdzona przez wielu naukowców i lekarzy na całym świecie. Działa on jako środek wzmacniający i poprawiający ogólną kondycję organizmu. Oddziałuje korzystnie na krwiobieg, wzmacnia system naczyniowy, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega zawałom serca, u chorych na cukrzycę obniża poziom cukru, z powodzeniem jest stosowany w chorobach wątroby i przewodów żółciowych. Osoby z niedoborem wagi odzyskują prawidłowy ciężar ciała, natomiast osoby z nadwagą tracą na wadze.Zaleca się stosowanie pyłku w zaburzeniach trawienia i przemiany materii oraz w okresie klimakterium. Stosowany jest również w stanach wyczerpania, zmęczenia i w nerwicach, w stanach osłabienia i dolegliwościach wieku starczego (choroba gruczołu krokowego), sprzyja ukrwieniu mózgu, polepsza zdolność myślenia, poprawia wzrok, zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich porost, leczy schorzenia wątłych i anemicznych dzieci, powoduje przyrost czerwonych ciałek krwi, poprawia apetyt, powoduje lepszy wzrost.Jedną z cech współczesnej farmakoterapii jest wzrost zużycia leków stosowanych przewlekle. W tym świetle szczególnego znaczenia nabiera problem toksycznego, polekowego uszkodzenia wątroby. Wątroba jest narządem najbardziej narażonym na bezpośredni kontakt z lekami. Polekowe uszkodzenia wątroby, a szczególnie przebiegające ze stłuszczeniem, bądź z zaburzeniami bilirubiny, urastają do bardzo ważnego problemu współczesnej farmakoterapii. W badaniach wykazano, że pyłek kwiatowy oraz jego ekstrakty mają działanie hipolipidemiczne, hipocholesterelowe  oraz hepatoprotekcyjne. Wyniki najnowszych badań nad działaniem ekstraktu z pyłku kwiatowego dowodzą, że wykazuje on wybitne wyważony wpływ na komórkę wątrobową. Dowodzi tego normalizacja poziomów enzymów wskaźnikowych uszkodzenia miąższu wątroby tj. AIAT i LDH. Brak toksyczności bezpośredniej, naturalne pochodzenie oraz wysoka aktywność hepatoprotekcyjna pyłku kwiatowego uprawniają do jego aplikacji w tzw. wybiórczej apiterapii uszkodzeń wątroby.


A tu kolejne filmy o pylku kwiatowym, miodzie i o propolis....

https://youtu.be/YPKWOCudnUs

https://youtu.be/7CdkuysKrbo

https://youtu.be/jE80CPYIuEs

A tu nieco dluzszy ale i bardziej wartosciowy film o pylku kwiatowym...


https://youtu.be/pGD7z8BJ75g


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.