PhobiaSocialis.pl

Pełna wersja: Idziemy na studia - co wybraliście?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Ja też się dostałam  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
(12 Jul 2018, Thu 16:08)niki11 napisał(a): [ -> ]Ja idę prywatnie więc nie mam stresu związanego z wynikami  :Stan - Uśmiecha się - Wystawia język:

Tak samo
Ale przewiduje stres związany z chodzeniem
Wygląda na to, że pójdę na portugalski do Krk
Ja nie wiem na jakie wy uczelnie idziecie, że już macie wyniki... ja jeszcze tydzień muszę czekać na obu!  :Tuzki - Płacze:
Gratulacje Wilku
Ja swoją przygodę na studiach zaczęłam rok temu. Niestety po kilku miesiącach kierunek okazał się nietrafiony, więc wróciłam do domu. Od lutego siedzę w domu i nic nie robię  :Stan - Niezadowolony - Smuci się: podeszłam do matury, ale nie poszła mi za dobrze... Postanowiłam więc że pojdę w tym roku do studium dwuletniego, a za dwa lata poprawię maturę i dostanę się na wymarzony kierunek  :Stan - Uśmiecha się: przeraża mnie tylko ta myśl, że gdy będę kończyć studium będę miała 23 lata, a jak będę kończyć licencjat będę miała 26... a jak bym jeszcze chciała magisterkę zrobić...  :Stan - Niezadowolony - Smuci się:
Co wiek ma do ukończenia studiów? xD Ja podchodzę trzeci raz i tym razem ani nie dam się wywalić ani sama nie odejdę xDDD 

PS: Według mnie lepiej iść na kierunek, z którym wiąże się przyszłość niż od razu po maturze iść na byle gówno, bo ,,wszyscy idą''. Amen
Rose, znam przypadek obrony licencjatu w wieku 50 lat, więc na naukę nigdy nie jest za późno  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając: Co Cię przeraża w późniejszym ukończeniu studiów?
Jeśli to Cie pocieszy, to ja kończąc studia pierwszego stopnia (jeśli nie zrezygnuję...) będę niewiele młodsza, bo będę miec prawie 25 lat.

Czy jest tu ktos kto studiował/studiuje/zamierza studiować 2 kierunki?
Co do wieku studiowania - u mnie na roku była Pani po 50 i Pan blisko 70. A historii o rzucaniu kierunków i zaczynaniu kolejnych znam mnóstwo.
Jedna znajoma studiowała kierunek X, później na drugim roku wzięła sobie kieinek Y dodatkowo. Po pół roku rzuciła Y. W następnym roku wzięła sobie dodatkowo kierunek Z. Więc studiowała X i Z równolegle. Przerwała X. Kontynuowała Z. Wróciła na X, ale wiązało się z tym to, że miała na X rok w plecy. W następnym roku rzuciła i X, i Z. Zaczęła kieinek A.

Jak coś, to ja studiuje dwa kierunki, mogę podpowiadać na ewentualne pytania.

Orientujecie się może, gdzie znajdę tegoroczne progi z UWr i z UEP?
(15 Jul 2018, Sun 20:19)Noele napisał(a): [ -> ]Jak coś, to ja studiuje dwa kierunki, mogę podpowiadać na ewentualne pytania.

Orientujecie się może, gdzie znajdę tegoroczne progi z UWr i z UEP?
Chcesz studiować na 4?  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Te kierunki mają coś ze sobą wspólnego czy nie za wiele?
(15 Jul 2018, Sun 21:40)L1sek napisał(a): [ -> ]Chcesz studiować na 4?  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:

Te kierunki mają coś ze sobą wspólnego czy nie za wiele?

 :Stan - Uśmiecha się - Szeroko: rozmyślam nad magisterką jeszcze jedną i ewentualnie jakiejś podyplomowce, więc tak. Miałam w planach doktorat, ale coraz mniej widzę jego sens.

"Coś" mają powiązane, oba takie hm... z zakresu nauk społecznych, powiedzmy. Mówi się, że, podobno, umiejętności z drugiego przydają się na pierwszym. I ten drugi określany jest jako interdyscyplinarny.
@Noele
Ty to musisz mieć łeb jak sklep xd
Hop hop, studenty, jak tam?  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Meh
To nie brzmi zbyt optymistyczno-entuzjastycznie.
I nie jest. Praktycznie jestem w dup*e. Załatwiłem sobie tylko wstęp na studia, a wniosek o akademik leży odłogiem, bo nie jestem pewien, jakie papiery są mi jeszcze potrzebne, a akurat w informacji odnośnie pomocy materialnej wszyscy mają urlop
Wilk, na stronie mojej uczelni jest bardzo długi spis pytań z odpowiedziami. U ciebie nie ma czegoś takiego?
"Aby otrzymać miejsce dla siebie należy zarejestrować w systemie USOSweb oświadczenie o dochodach oraz wniosek o miejsce w domu studenckim. Wniosek należy dostarczyć wraz z dokumentacją do właściwego koordynatora ds. pomocy materialnej."
Plus jest podane oświadczenie o braku zamieszkania na terenie Krakowa. W USOSie powinieneś mieć podgląd do wniosku o akademik, a na końcu powinny być wymienione załączniki.

W razie wątpliwości możesz podbijać do uczelnianych grup na FB, starsze roczniki powinny wiedzieć co i jak  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Wprawdzie mam jak postępować ale nie jestem pewien wszystkiego, a ze strony nie mam takich informacji jakie mi są potrzebne. No trudno, najwyżej pojadę z tym co jest, a jak to nie wystarczy to wbiję do nich jeszcze raz
Ja jestem w Lublinie, tzn. studiuję, został mi trzeci rok.
Może miałabym 'JAJA' i kogoś spotkała z was xD Ale czy ja mam 'JAJA', tego nie wiem  :Stan - Uśmiecha się:
W sumie... może dla studentów-świeżaków byłoby łatwiej, gdyby znały starszaków ze swoich uczelni. Tak więc bardziej doświadczeni żacy mogą dołączać do wątku  :Stan - Uśmiecha się - Mrugając:
Ktoś się orientuje jak to jest z ważnością skierowania na badania (czynniki szkodliwe) - miałam wystawione 19.07, zarejestrowałam się w tym tygodniu, a termin dostałam na 20.08 - wszystko gra czy muszę zmienić datę/iść po nowe?
Studenty, jeszcze tylko miesiąc i idziemy do szkoły - jak nastroje?  :Stan - Uśmiecha się - Szeroko:
Jaki jest synonim do słowa meh? Nie liczą się odpowiedzi typu porozt itp
Ej no, rozwiń trochę czemu meh. Dostałeś akademik?
Stron: 1 2 3 4 5